Kierunki studiów - Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Akademii Morskiej w Szczecinie
Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo wydziału

Unia Europejska

Kierunki studiów

​Mechatronika     

4-letnie na specjalności: 

    - elektroautomatyka okrętowa (przygotowanie do pracy wśród członków załóg obiektów pływających jako oficer elektroautomatyk okrętowy, w przedsiębiorstwach przemysłu okrętowego oraz innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn oraz układów mechatronicznych),
   - mechatronika i elektrotechnika przemysłowa (przygotowanie do wykonywania zawodu oficera elektroautomatyka okrętowego (ETO) na obiektach pływających, a także do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą i naprawami okrętowych urządzeń i systemów elektrycznych).

3,5-letnie na specjalności:

    - mechatronika systemów energetycznych (przygotowanie do  pracy w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w służbach remontowych przedsiębiorstw produkcyjnych, w jednostkach zajmujących się diagnozowaniem i serwisowaniem maszyn i urządzeń wraz z ich układami mechatronicznymi).

Podejmując studia na kierunku Mechatronika w Akademii Morskiej w Szczecinie absolwent otrzymuje oprócz dyplomu inżyniera dodatkowo opcję pływania na morzu. To on sam decyduje o swojej przyszłości - czy chce pływać na statkach (zazwyczaj zarabiając więcej, zwiedzając świat, ale decydując się na czasową rozłąkę), czy woli bardzo dobrze płatną pracę na lądzie.

Kim jest absolwent mechatroniki

Absolwent naszego kierunku jest inżynierem specjalistą ukierunkowanym na pracę na statkach morskich, ale też mogącym podjąć pracę w lądowych firmach serwisowych branży elektrycznej, elektronicznej i automatyki na polskim jak i światowym rynku pracy.
  • Posiada uporządkowaną podbudowaną teoretycznie wiedzę ogólną związaną z elektrotechniką, elektroniką i automatyką.
  • Umiejętnie projektuje i eksploatuje sieci komputerowe, analizuje i projektuje mikroprocesorowe systemy sterowania.
  • Posiada wiedzę i umiejętności bezpośrednio związane z eksploatacją, diagnostyką i konserwacją urządzeń elektrycznych na statkach.
  • Nabywa kompetencje związane z kontrolą eksploatacji statku i ochroną osób na nim przebywających.
  • Umiejętnie, kreatywnie i przedsiębiorczo myśli.
  • Biegle posługuje się językiem obcym ze szczególnym uwzględnieniem języka specjalistycznego.

Prognozy dla kierunku

Mechatronika to nowa i wciąż rozwijająca się gałąź inżynierii. Według prognoz specjalistów, zajmujących się badaniem rynku pracy mechatronicy zdecydowanie stanowią grupę "zawodów przyszłości". 

Wybierając studia na Akademii Morskiej w Szczecinie, na Wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki zapewnisz sobie prestiżowy zawód oraz bezpieczeństwo finansowe na całe życie.

Autor: Website Administrator | Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę