Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo wydziału
Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Akademii Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

Kierunki studiów

​Mechatronika     

4-letnie na specjalności: 

  •   mechatronika i elektrotechnika przemysłowa (przygotowanie do wykonywania zawodu oficera elektroautomatyka okrętowego (ETO) na obiektach pływających, a także do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą i naprawami okrętowych urządzeń i systemów elektrycznych).
  •  eksploatacja systemów elektroenergetycznych (przygotowanie teoretycznie i praktycznie do pracy w zakładach eksploatujących i serwisujących maszyny i urządzenia elektryczne oraz układy mechatroniczne, automatyki przemysłowej i systemy elektromaszynowe, w przemyśle motoryzacyjnym, firmach eksploatujących trakcje elektryczne, sieci elektroenergetyczne jak również w takich, które stosują zaawansowane technologie automatyki, robotyki i mechatroniki oraz w firmach serwisowych i konsultingowych.)

Podejmując studia na kierunku Mechatronika w Akademii Morskiej w Szczecinie absolwent otrzymuje oprócz dyplomu inżyniera dodatkowo opcję pływania na morzu. To on sam decyduje o swojej przyszłości - czy chce pływać na statkach (zazwyczaj zarabiając więcej, zwiedzając świat, ale decydując się na czasową rozłąkę), czy woli bardzo dobrze płatną pracę na lądzie.

Kim jest absolwent mechatroniki

Absolwent naszego kierunku jest inżynierem specjalistą ukierunkowanym na pracę na statkach morskich, ale też mogącym podjąć pracę w lądowych firmach serwisowych branży elektrycznej, elektronicznej i automatyki na polskim jak i światowym rynku pracy.
  • Posiada uporządkowaną podbudowaną teoretycznie wiedzę ogólną związaną z elektrotechniką, elektroniką i automatyką.
  • Umiejętnie projektuje i eksploatuje sieci komputerowe, analizuje i projektuje mikroprocesorowe systemy sterowania.
  • Posiada wiedzę i umiejętności bezpośrednio związane z eksploatacją, diagnostyką i konserwacją urządzeń elektrycznych na statkach.
  • Nabywa kompetencje związane z kontrolą eksploatacji statku i ochroną osób na nim przebywających.
  • Umiejętnie, kreatywnie i przedsiębiorczo myśli.
  • Biegle posługuje się językiem obcym ze szczególnym uwzględnieniem języka specjalistycznego.

Prognozy dla kierunku

Mechatronika to nowa i wciąż rozwijająca się gałąź inżynierii. Według prognoz specjalistów, zajmujących się badaniem rynku pracy mechatronicy zdecydowanie stanowią grupę "zawodów przyszłości". 

Wybierając studia na Akademii Morskiej w Szczecinie, na Wydziale Mechatroniki i Elektrotechniki zapewnisz sobie prestiżowy zawód oraz bezpieczeństwo finansowe na całe życie.

Autor: Website Administrator | Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę