Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Akademii Morskiej w Szczecinie

W dniu 13 listopada 2019 r. wyposażenie dydaktyczne Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki zostało wzbogacone o nowoczesną frezarkę ATMS CNC 60x90

Frezarka ATMS CNC 60x90 jest najnowszym elementem wyposażenia Wydziału MiE. Została ona zakupiona w celu rozszerzenia i udoskonalenia procesu dydaktycznego realizowanego przez studentów WMiE, a także wzbogacenia bazy laboratoryjnej dla obecnego i przyszłego kierunku Automatyki i Robotyki. Znajomość budowy, obsługi i programowania obrabiarek CNC jest dziś standardem uczelni technicznej, za którym student WMiE powinien podążać.

Zakupiona frezarka o wymiarach pola roboczego 600x900x80 bardzo dobrze sprawdza się zarówno przy wykonywaniu detali o mniejszych gabarytach, jak i tych o znacznej wielkości. Możliwa jest obróbka szerokiej gamy materiałów: od metali i ich stopów takich jak aluminium, mosiądz, brąz, miedź po tworzywa sztuczne, drewno i pianki.

Ważną zaletą maszyny jest odlew łoża wykonany z żeliwa, który poprzez zwiększenie sztywności całej konstrukcji zapewnia precyzyjną obróbkę materiału niwelując drgania i odkształcenia. Wydajne, chłodzone wodą oraz ciche wrzeciono o mocy 3 kW zapewnia komfort pracy i uniwersalność zastosowania. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system automatycznej wymiany narzędzia, co znacznie wpływa na szybkość i efektywność procesu obróbczego.

Obsługiwane przez frezarkę instrukcje programowe to .nc oraz g-code.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę