Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo wydziału
Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Akademii Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

O Wydziale

1 października 2019 r. w Akademii Morskiej w Szczecinie został utworzony Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki AMS. Bazuje on na dotychczasowej strukturze i dokonaniach Instytutu Elektrotechniki i Automatyki Okrętowej.
Obecna kadra dostosowana jest do potrzeb rynku technicznego szkolnictwa wyższego i spełnia wymogi prowadzenia zajęć na kierunkach studiów I stopnia.

Zadaniem Wydziału jest kształcenie inżynierów specjalistów ukierunkowanych na pracę na statkach morskich, ale też mogących podjąć pracę w lądowych firmach serwisowych branży elektrycznej, elektrycznej i automatyki.

W ramach prac badawczo-naukowych pracownicy Wydziału biorą czynny udział w projektach badawczych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów energoelektronicznych w układach energetycznych statków i obiektów pływających. Prowadzone są badania systemów rozdziału mocy prądu stałego przy użyciu urządzeń energoelektronicznych i prądnic o zmieniających się prędkościach obrotowych. Jako układy diagnostyczne implementowane są układy termiczne i detekcji emisji akustycznej służące do monitorowania stanu pracy elementów półprzewodnikowych. Prowadzone prace badawcze mają charakter symulacyjny jak i laboratoryjny, a wyniki są publikowane w uznanych czasopismach IEEE.
Autor: Website Administrator

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę